Про це на своєму тг-каналі повідомив генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
Читайте также: «Аргумент «немає на що переходити» більше не працює». У IT Ukraine розповіли, як український бізнес має позбутися російського софту
«Сьогодні на криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT — це понад 372 млн грн. Це перший випадок, коли арештовані криптоактиви фактично передано в управління державі», — підкреслив він.
За інформацією генпрокурора, мова йде про цифрові активи, які перебували на підконтрольних члену міжнародного хакерського угруповання криптогаманцях.
«За даними слідства, шахраї здійснювали кібератаки на громадян і компанії в країнах Європи та США, викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп та легалізовували отримані кошти в Україні через придбання нерухомості, автомобілів та іншого дорогого майна», — розповів про обставини справи Кравченко.
За його словами, орієнтовні збитки від діяльності угруповання перевищують $100 млн, а у межах розслідування затримано чотирьох учасників, зокрема і організатора.
Читайте также: Claude Mythos 5 стала доступною для понад 100 компаній та установ. Уряд США послабив обмеження для цієї моделі Anthropic
Усі перебувають під вартою, також під арештом перебувають активи на понад $11,1 млн: житлові будинки, квартири, автомобілі, $1 млн готівкою та віртуальні активи в еквіваленті понад $8,3 млн.
Як писав раніше dev.ua, Печерський районний суд міста Києва частково задовольнив клопотання Офісу Генерального прокурора та наклав арешт на криптовалютні активи, які належать учасникам транснаціонального хакерського угруповання.
Також ми повідомляли, що поліція викрила 18-річного хакера з Одеси, який обкрадав покупців у Каліфорнії через інфостілер.
Читайте также: Для українців за кордоном спеціально розробили окрему платформу «Додому», яка формує «персональний план повернення»
