Про це в ГУР повідомили на порталі War&Sanctions, де опублікували інтерактивну схему, складники та електронні компоненти російського БпЛА «Молнія-2Р».

Раніше стало відомо про застосування армією FPV-камікадзе літакового типу «Молнія», який запускався зі спеціальної катапульти та наводився на ціль оператором. Згодом росіяни почали використовувати модифікацію «Молнія-2» з двома двигунами на крилах, доопрацьованим фюзеляжем, збільшеною дальністю польоту та посиленою бойовою частиною.

«Наразі зафіксовано нову адаптацію цього БпЛА — „Молнія-2Р“, призначену для ведення повітряної розвідки. Для цього російські розробники інтегрували до апарата мікрокомп’ютер Raspberry Pi 5, а також китайський Mini PC F8, промаркований російським брендом Raskat (ТОВ „НОВЫЙ АЙ ТИ ПРОЕКТ“) з установленою ліцензійною операційною системою Windows 11», — зазначили в ГУР.

Безпілотник також отримав додаткову китайську камеру SIYI ZR10 з десятикратним оптичним зумом і тривісною стабілізацією, що суттєво розширює можливості спостереження та коригування.

«Для передавання відеосигналу з обох камер, телеметрії та команд керування на борту „Молнії-2Р“ встановлено супутниковий термінал Starlink», — повідомили в ГУР.

Раніше про «Молнії» зі Starlink попереджав військовий експерт Сергій «Флеш».

«Щодня фіксуємо ударні Молнии на Старлінку. Якщо перші Старлінки були прикручені як попало, то зараз вже штатно вмонтовані. Нашому противнику не шкода Старлінка для ударного БпЛА», — вказав «Флеш».

https://dev.ua/news/molniia-zi-starlinkamy-1766392325

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *