Про це Зеленський сказав у неділю ввечері у ефірі ТСН.
«Ми перейшли в стадію публічного сигналу. Якщо він не зніме — ми знімемо. Це відбудеться за тиждень. Або вони — або ми, все», — зазначив він.
Напередодні Зеленський у своєму відеозверненні також акцентував увагу на цій темі, заявивши, що на території Білорусі «встановлене спеціальне обладнання, яке працює на росіян і допомагає їм завдавати удари дронами по нашій території».
Зокрема, Зеленський сказав про наявність принаймні чотирьох таких ретрансляторів у Гомельській та Брестській областях Білорусі.
«Саме завдяки такому обладнанню завдавались удари по Житомирській, Рівненській, Волинській областях, по нашій енергетиці, по нашій залізниці — по звичайних містах, по наших селах. Білорусь має час, щоб демонтувати це обладнання», — підкреслив Зеленський у зверненні.
Окрім всього іншого, президент України заявив, що має інформацію про «кожен завод у Білорусі, який працює на росію і працює на цю війну». Він нагадав, що робота кожного підприємства, яке постачає компоненти для російської зброї або пальне, призводить до фактичного втягування Білорусі у війну.
Він констатував, що лише за січень — травень постачання бензину з Білорусі в росію зросло в 13 разів, а дизеля — утричі.
Про сам факт, що правитель Білорусі Олександр Лукашенко надає території країни для розміщення російських ретрансляторів для дронів-камікадзе Shahed, президент України Володимир Зеленський заявив ще в лютому цього року.
Раніше радник міністра оборони і фахівець із радіотехнологій Сергій «Флеш» Бескрестнов повідомляв, що окупанти намагаються відновити керування «шахедами» через радіомодеми з території Білорусі.
