Як пише The New Indian Express, потенційно це може призвести до прямої конкуренції зі Starlink на чолі з Ілоном Маском та іншими глобальними постачальниками супутникового інтернету.
Голова правління Reliance Jio Акаш Амбані під час виступу на щорічних загальних зборах заявив, що компанія наразі оцінює крок щодо розробки власного супутникового угруповання LEO, а також співпрацюватиме з провідними світовими операторами супутникового зв’язку.
«Ця заява є важливою, оскільки Jio вже є найбільшим телекомунікаційним оператором Індії та одним з найбільших у світі постачальників мобільних послуг за кількістю абонентської бази», — підкреслює видання.
Тим часом CNBC, цитуючи голову правління Reliance Jio, звертає увагу, що індійська компанія перед тим, як запустити власні супутники, має намір співпрацювати з провідними світовими «постачальниками сузір’їв» для оренди їх потужностей, оскільки прагне якомога швидкого розгортання супутникового зв’язку.
Разом з тим, як сказав Амбані, Jio будуватиме власний «довгостроковий суверенний потенціал». З його слів, Jio також має намір побудувати власну «інфраструктуру наземних станцій» в Індії, яка підтримуватиме партнерські сузір’я, а також власні майбутні супутники.
Не зайве буде нагадати, що новина про ці плани з’явилася після того, як Jio Platforms у минулу п’ятницю подала проєкти документів для первинного публічного розміщення акцій.
Jio Platforms вже співпрацює з люксембурзькою компанією SES щодо надання послуг супутникового широкосмугового зв’язку в Індії, однак SES переважно експлуатує геостаціонарні та середньоорбітальні супутники та наразі не має мережі супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO).
Окрім виходу на ринок супутникового зв’язку, Jio також підтвердила свою довгострокову мету — перевести всю свою абонентську базу на 5G до 2030 року.
Як писав dev.ua, у SpaceX заявили, що плани ЄС обмежити супутникові частоти загрожують стабільності Starlink в Україні.
