Ситуація в столиці

В «Укренерго» повідомили, що аварійні відключення світла у кількох районах Києва було запроваджено через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. 

Читайте также: ШІ мав знищити інженерні професії, але нові дані свідчать про протилежне: у 2025 році інженери становили 55% усіх нових співробітників техногігантів

Енергетики вже розпочали аварійно-відновлювальні роботи та намагаються якнайшвидше відремонтувати пошкоджене обладнання. Обмеження обіцяють скасувати одразу після стабілізації ситуації в енергосистемі, а за оновленнями радять стежити на офіційних сторінках оператора системи розподілу.

Можливі відключення світла у липні-серпні

У літній період через масове використання кондиціонерів у будинках та офісах споживання електроенергії під час спеки може зростати на 25%. Попри те, що наразі в енергосистемі достатньо потужностей для покриття цих пікових навантажень, ситуацію суттєво ускладнюють постійні ворожі обстріли енергетичної інфраструктури.

Читайте также: Google інтегрував керування комп’ютером безпосередньо в нову модель Gemini 3.5 Flash

Якщо тривала спека вище за 30 градусів збіжиться з новими масованими ударами, тривалість обмежень у пікові години може сягати до 5 годин. Завдяки атомній генерації, імпорту та відновлюваним джерелам забезпечити світлом денну зону вдасться, проте для збалансування системи під час важких вечірніх піків енергетикам доведеться вдаватися до вимкнень споживачів.

«Потенційно, після масованих обстрілів, можливі навіть не 2-3 години, а до 5 годин у пікові періоди. Ми розуміємо, що денну зону ми покриємо за рахунок атомної генерації, імпорту, розподіленої і відновлюваної генерації, а от вечірні піки, на жаль, потрібно буде балансувати за рахунок наших споживачів», — зазначив голова правління «Укренерго» Віталій Зайченко в інтерв’ю «РБК Україна».

Читайте также: «Не всі IT-фахівці мають іти в defense tech». Співзасновник BlueBird Tech пояснив, чому

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *